Klimat na Kubie

0


huragan

Podobnie jak na innych wyspach karaibskich, na Kubie panuje klimat tropikalny charakteryzujący się dużą wilgotnością powietrza i wysokimi temperaturami. Średnia wilgotność powietrza to ok. 70%, w zależności od pory roku może ona osiągnąć poziom nawet 95%. Na Kubie występują dwie główne pory roku. Pora sucha i pora deszczowa. Pora sucha wypada w okresie między grudniem a kwietniem, w tym czasie panuje najmniejsza wilgotność. Pora deszczowa rozpoczyna się w maju i trwa do października. W okresie od maja do lipca występują tropikalne deszcze. Od września do listopada wyspę nawiedzają huragany i cyklony.

W ciągu roku notuje się 330 dni słonecznych, co gwarantuje dobrą pogodę praktycznie przez cały rok. Średnie temperatury w ciagu dnia wahają się między 27C a 32C. Najlepsze warunki pogodowe są pomiędzy grudniem a kwietniem oraz w lipcu i w sierpniu. Dobrą datą dla osób nie najlepiej znoszących wysokie upały są maj i czerwiec, w tym okresie średnia temperatura utrzymuje się na poziomie ok. 25C.

Najwyższa zanotowana w historii temperatura na Kubie to prawie 40C, najniższa to 0.6C.

Kubanski klimat mimo, pewnych wahań zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku przez okragły rok. Nigdy nie jest za zimno, chociaż czasami noce potrafią być chłodne.

Średnie temperatury na Kubie:

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
18° 18° 23° 25° 26° 27° 32° 32° 31° 26° 24° 19°

Aktualna temperatura na Kubie:

Click for Havana, Cuba Forecast

Bieżące informacje pogodowe i prognozy na najbliższe dni znajdziesz tutaj:

pogoda na Kubie

<< powrót do informatora