O Kubie kilka słów

0


plazaKuba to raj w tropikach. Niezwykle liczne palmy kokosowe, nienaruszona natura, interesujące zabytki, plaże jak ze snu, żar topików, radośni mieszkańcy wyspy, rum i ogrom rozrywki- to właśnie Kuba. Poprzez socjalistyczny reżim odcięta jest od nowoczesności, ale stanowi za to bardzo barwny i pełen sprzeczności zakątek świata. Jest to kraj głównie nizinny, choć występuje też łańcuch górski Cordillera de Guaniguanico, składający się z odrębnych pasm, w tym najpotężniejsze Sierra Maestra i znane Sierra da los Organos z interesującymi formami krasowymi. Porośnięta jest bujnymi lasami tropikalnymi, a częściową jej powierzchnię zajmują sawanny. Malowniczo prezentują się plantacje tytoniu i trzciny cukrowej- największego skarbu gospodarczego Kuby. Wyspę zamieszkują bardzo interesujące i unikatowe gatunki zwierząt, a wśród nich krokodyle, pająki czarne wdowy, skorpiony i żółwie morskie.

Głównymi kierunkami wycieczek na gorącą Kubę jest stolica wyspy- Hawana oraz Varadero. W tych miejscowościach panują idealne warunki do wypoczynku, a rozrywka jest rozwinięta na bardzo szeroką skalę. Coraz bardziej popularne stają się Cayo Coco, Cayo Largo i Guardalavaca.

Przybywając na wakacje do Hawany można podziwiać liczne budynki Starego Miasta zbudowane w stylu kolonialnym, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i świadczące o dawnej potędze tego miasta. Warto zobaczyć także pałace i zamki, dzielnicę kościołów oraz rewię Tropikana. Varadero jest przede wszystkim rozrywkową stolicą Kuby i największym kurortem wypoczynkowym wyspy zwanym także Perłą Karaibów. Mnóstwo tu dyskotek i restauracji, w których zabawa w rytmie salsy trwa do białego rana. Najlepsze na Kubie szerokie plaże usypane złotym piaskiem to miejsce idealne dla przybywających tu na wakacje miłośników plażowania oraz sportów wodnych. Bajeczne rafy koralowe niezwykle turkusowej wody Morza Karaibskiego bardzo licznie przyciągają nurków.

varadero


Atrakcją dla turystów, którzy za cel swoich wakacji wybrali Kubę, są również liczne pola golfowe, korty tenisowe oraz centra nurkowe. Ważnymi punktami wycieczek są też piękne zabytki, kwieciste uliczki oraz liczne parki narodowe, w których wyznaczono trasy spacerowe. Będąc na wakacjach na Kubie warto wybrać się na wycieczkę do zrekonstruowanej wioski w Guamie z indiańskimi domkami wybudowanymi wśród palm i rzeźb oraz do malowniczego centrum Trynidadu, który jest perłą architektury kolonialnej. Interesującą florę i faunę posiada park narodowy z wiecznie zielonymi dziewiczymi lasami- Cienaga de Zapata.

Linia brzegowa Kuby jest niezwykle zróżnicowana i urozmaicona wieloma półwyspami, zatokami i przybrzeżnymi wysepkami. W bardzo czystych wodach oblewających wybrzeże ukryte są barwne rafy koralowe. Turkusowe, czyste morze i rozległe piaszczyste, białe plaże ogrzewane tropikalnymi promieniami słońca przyciągają na wakacje mnóstwo turystów z całego świata. Na skalistych wybrzeżach wyrosły luksusowe hotele o wysokim standardzie usług i doskonale rozbudowanej infrastrukturze. Najlepsze hotele znajdują się w Varadero.

<< powrót do informatora

Tags:  , ,