CubameMucho 2010

0


CubameMucho

Miło nam ogłosić, że tegoroczna, III edycja festiwalu Cubamemucho, który odbędzie się w Warszawie w dniach 30.04.- 2.05.2010 będzie największą jaka się dotychczas odbyła w Polsce. Ilość przygotowanych atrakcji tanecznych i muzycznych zagwarantuję najgorętszą kubańską majówkę jaka miała miejsce w naszym kraju!

Planowane atrakcje:

Warsztaty taneczneWarsztaty taneczne
Grupa jednych z najlepszych kubańskich instruktorów tańca poprowadzi ponad 30 warsztatów tanecznych na różnych poziomach.
ruedaEmocjonujący półfinał zawodów Rueda World Championships, w którym wezmą najlepsze formacje rueda de casino z całego kraju.art_barbaritaNiezapomniane kubańskie imprezy nocne z profesjonalnymi pokazami oraz animacjami w wykonaniu artystów Cubamemucho.Koncerty gwiazd muzyki kubańskiej!

Calle Real

Sam lider grupy, Patricio Sobrado tak mówi o muzyce Calle Real:
“Oczywiście, że wpłynęła na nas muzyka takich zespołów jak Charanga Habanera, Michel Maza, Pupy, Los Van Van, Paulito, Manolito, Manolín i uwielbiamy ich słuchać, jednak wychowaliśmy się w Europie i w naszej muzyce są również wpływy z naszych stron. Cieszymy się, że ludzie mówią, że gramy Timbę, gdyż to główny nurt, który szanujemy, jednakże nasza muzyka powstaje z potrzeby ekspresji muzycznej i do tego używamy kubańskiego stylu. Prawdopodobnie nigdy nie zabrzmimy jak kubański zespół, ale i vice-versa, żaden kubański zespół nigdy nie zabrzmi tak jak Calle Real.”Anga “El Indio”

Anga “El Indio”, to główny wokalista niezapomnianej grupy “Orquesta Revé”. Ten wybitny artysta został uhonorowany tytułem “najlepszego głosu na Kubie”. Klasę Anga “El Indio” potwierdza wydarzenie z zeszłego roku, kiedy podczas koncertu orkiestry Los Van Van, muzycy zaprosili “El Indio” na scenę, aby zaśpiewał razem z nimi. Poniżej zamieszczamy wideo z tego wydarzenia.Okrzyknięty “najlepszym głosem” na Kubie: Calle Sol

Najlepsza w Polsce orkiestra salsowa o kubańsko – polskim składzie prowadzona przez kubańskiego pianistę Reia Ceballo.

“Calle Sol” od lat uświetnia najważniejsze imprezy i wydarzenia kulturalne w kraju oraz za granicą. To gwiazda festiwali jazzowych i folkowych, programów telewizyjnych i radiowych. “Ojciec i Matka” niemalże wszystkich liczących się projektów latino w Polsce.Rumba kubańska na żywo: Peña de Rumba, czyli muzyka i pokazy na żywo rumby kubańskiej: guaguanco i columbia w wykonaniu kubańskich artystów oraz wiele innych atrakcji.

Nie ma wątpliwości, że międzynarodowy festiwal Cubamemucho stał się majową tradycją – co roku, w tym samym okresie przynosząc polskim fanom tañca świeżą dawkę kubańskiej energii.

Zapraszamy Was do podtrzymania tej tradycji i dołączenia do nas podczas tegorocznej, III edycji Cubamemucho, która odbędzie się tak jak zwykle w maju, tym razem w Warszawie w dniach 30.04.-02.05.2010.Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat festiwalu oraz zaproszonych artystów na stronie www.eSalsa.net/cubamemucho »