Koncert REI CEBALLO & CALLE SOL

0


W ramach cyklu imprez Letnia Scena Sfery, 29.07.2011 godz. 19:00 w Bielsku Białej, na placu Bolka i Lolka przy Galerii SFERA wystąpi REI CEBALLO & CALLE SOL.

REI CEBALLO & CALLE SOL to najlepsza w Polsce i jedna z najlepszych w Europie, kubańsko-polska orkiestra salsowa.

Liderem grupy jest uznany na całym świecie pianista, wiolonczelista, kompozytor i aranżer – REINALDO ANTONIO CEBALLO HECHAVARRIA z Kuby. Rei Ceballo był liderem solowego projektu i płyty Olgi Jackowskiej “Kora Ola, Ola!”, a obecnie uczestniczy w sukcesie zespołu “Blue Cafe”, współtworząc hit “Buena”. Usłyszeć go można także w produkcjach takich artystów jak Kayah, Maciek Maleńczuk, KASA, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Wienio i Pele, Plastic, De Mono, Robert Chojnacki, Yugoton, Maanam i inni…

Zespół “Calle Sol” (czyt. KAJE SOL, tłumacz. ULICA SŁOŃCA) powstał ponad 10 lat temu i od początku istnienia nagrywa autorskie płyty z udziałem gwiazd polskiej sceny (m.in. “El Katao” i “Perro Volando” dla BMG), uczestniczy w nagraniach albumów innych popularnych artystów, koncertuje na największych scenach w całej Polsce i za granicą, uświetniając festiwale jazzowe, folkowe, imprezy miejsce i studenckie oraz inne prestiżowe wydarzenia, bardzo często występuje w telewizji.

W chwili obecnej zespół współtworzą: Rei Ceballo, Renell Valdes Cepero, Elis Herrera, Noel Horta Sanchez, Piotr Ziarek Ziarkiewicz, Piotr Mach, Marcin Gańko, Mikołaj Miki Wielecki, Hubert Zemler i Paweł Mrówka Mazurczak.

Gatunki, w których porusza się grupa to oczywiście salsa, cha cha cha, rumba, danzón, caribeña, timba, samba, latin-jazz oraz latin-pop i reggaeton.
Muzyka “Calle Sol” to fuzja latynoskiego temperamentu i ułańskiej fantazji. “Na początku trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie”.

Już niebawem kolejny, ognisty singiel zespołu “Rei Ceballo & Calle Sol”!

Strona zespołu – http://callesol.idemo.pl