Fiesta Latina w rytmach Cubaton – DKB w Polsce

0


Już we wrześniu w czterech z najlepszych polskich klubów będzie można usłyszeć i zobaczyć DKB (Dkuba). Prawdziwe imię tego artysty to Ariel, urodzony w Havanie i wychowany w Cayo Hueso jest twórcą wielu dyskotekowych hitów m. in. : “Esto es pa ti” [tlum. “To dla Ciebie”], “Fruto Prohibido” [tlum. “Zakazany owoc”], “A lo loco” [tlum. “Szalenie”] .

Ariel jest także twórcą i liderem grupy Santa Fe, w której to był nie tylko wokalistą ale także kompozytorem i autorem tekstów. Porzucił studia na medycynie by w pełni oddać sie muzycznej karierze. Rozpoczał ją podpisując kontrakt z Multinacional EMI jako Cambio Latino. Kolejne kontrakty nawiązał z Vale Music i Universal Music – już wraz ze swoim zespołem, Santa Fe.

W listopadzie 2011 roku podjal decyzje o kontunuacji kariery jako solista. Skoncetrował sie na międzynarodowym stylu muzyki dance. We współpracy z Pancho Céspedes i Angel López (Son by four) miał okazję na realizację swoich muzycznych produkcji, przepełnionych dzwiękami bolero, zmysłowym rytmem bachaty i meksykańskim Mariachi. Idealny kontrast stanowiący niezwykle ciekawą kompozycję muzyczną.

W tym roku, wraz ze współpracy z wytwornią “Blanco y Negro”, nagrał nowy singiel: “Ella lo que quiere” [tlum. “To czego ona pragnie”]. Jest to produkcja bedąca połączeniem różnych stylów muycznych: reggeatonu elektornicznego, salsy, hip hopu (nazywanego na Kubie Cubatón) i muzyki lat 90. DKB wnikliwie szukał utworu który idealnie wpasowałby się w jego latynoski styl. Jego uwagę przykuła muzyka szwedzkiej grupy “Ace of base”. Wybór padł na niezywkle popularny utwór: “All that she wants”. Teledysk do “Ella lo que quiere” zrealizowany został wraz z Abrahamem García (bedacy DJ i uczestnikiem hiszpanskiej wersji programu Gandia Shore oraz Supervivientes 2014), zespołem La Orquesta Panorama i dziennikarzem hiszpańskiego programu “Salvame”, Kiko Hernández.

DKB to nie tylko niezmiernie utalentowany piosenkarz i raper, to istny twórca dyskotekowych hitow które porywają tłumy na dystkotekach Europy i świata.

Koncerty DKB to szalona zabawa nie tylko dla miłośników latynoskich rytmów. Bilety do nabycia na www.ticketpro.pl i www.biletin.pl