Grupa Compay Segundo na żywo w PL

0


Mistrz słowa i muzyki, Compay Segundo, stał sie legendą jeszcze za życia. Na Kubie zyskał popularność w latach 50, jako doskonały gitarzysta i kompozytor wielu kubańskich melodii. Wraz z rozwojem jego kariery jego sława docierała do każdego zakątka świata. Z cygarem w ustach i w stylowym panamá na głowie grał na armonico jak nikt inny.

Po śmierci Compay Segundo w lipcu 2003 roku, jego syn, Salvador Repilado, , został dyrektorem orkiestry, kontunuujac dzieło ojca. Wraz ze swoim ojcem i z Hugo Garzon, współtworzyli Buena Vista Social Club a ich piosenka “Chan Chan” stała sie perełką tego projektu.

Jako oficjalny ambasador muzyki kubańskiej, Grupo Compay Segundo z dumą reprezentuje na całym świecie kubańskie tradycje. Zyskali sobie ogromne uznanie publiczności wszystkich pokoleń na wszystkich kontynentach. W ich towarzystwie wystapiło wiele wielkich gwiazd, , m.in. Omara Portuondo, Eliades Ochoa, Charkes Aznavour, Teresa Garcia Caturla, Isaac Delgado, Lou Bega.

Znane nam wszystkim tytuły takie jak “Macusa”, “Saboroso”, “Anita”, “Las Flores de la Vida” i oczywiście legendarny “Chan Chan”, są utworami bedącymi istnym prezentem dla fanów w każdym zakątku świata. Pozwalają nam rozkoszować się czystym smakiem kubańskiej muzyki.

Koncert Grupo Compay segundo jest wydarzeniem, którego żaden wielbiciel kubańskich rytmów nie może przegapić! Podczas swojego tournee grupa wystąpi w: Kielcach, Krakowie, Wroclawiu, Warszawie, Lublinie, Katowicach, Lodzi, Poznaniu, Zielonej Górze i Rzeszowie.

Trasa koncertowa w Polsce: od 8 do 23 października 2014r.
Web: http://www.compaysegundo.eu