24 lipca 2024
kuba

Co warto zobaczyć na Kubie?

Kuba cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów, a wczasy na jej terenie chętnie organizują znane biura podróży. Jakie atrakcje przyciągają turystów na tę wyspę?

Park Narodowy Viñales

Dla tych, którzy chcą aktywnie wypoczywać na łonie natury, ciekawym celem wycieczki po Kubie będzie Parque Nacional Viñales, wyróżniony wpisem na listę UNESCO. Park ten obejmuje piękną dolinę w Sierra de los Organos, a w jego krajobrazie ważne miejsce zajmują wzgórza o dość stromych stokach. To wyjątkowy skrawek świata, który zrobi wrażenie na każdym turyście-przyrodniku.

Półwysep Zapata

Dla tych, którzy chcą podziwiać ptaki i cieszyć się pięknem przyrody, ciekawym celem wycieczki będzie Półwysep Zapata. To jeden z największych terenów podmokłych na Karaibach, co – w połączeniu ze słabym zaludnieniem – przekłada się na przyrodnicze bogactwo. Bagno Zapata, uznane za Rezerwat Biosfery UNESCO, to wyjątkowe miejsce, gdzie można podziwiać 150 gatunków ptaków oraz wędrować w towarzystwie krokodyli. Jedno jest pewne – taka przygoda na długo zapisze się w pamięci każdego turysty.

Trinidad i skarby kolonialnej architektury

Zwiedzanie  Trinidad będzie wyjątkową przygodą dla każdego miłośnika kolonialnej architektury. W tym miasteczku zobaczymy sporo ciekawych budowli, które zbudowano pomiędzy XV a XIX stuleciem. Neoklasycystyczny kościół Świętej Trójcy, klasztor św. Franciszka oraz Palacio Brunet z początku XIX wieku – oto najważniejsze atrakcje, jakimi może nas oczarować to miasto. Zwiedzanie Trinidad warto zaplanować tak, by znaleźć czas na wizytę w Muzeum Architektury Kolonialnej. To wyjątkowa placówka, której z pewnością warto poświęcić więcej uwagi.

Hawana – co warto zobaczyć w tym mieście?

Wyspiarska stolica ma się czym pochwalić, a wycieczki po jej terenie będą dla nas wspaniałą przygodą. Leżące nad Zatoką Meksykańską miasto to przede wszystkim pamiątki związane z Hemingwayem oraz kolonialne domy. W mieście tym warto zwrócić uwagę na barokową katedrę, klasztor Santa Clara z XVII wieku oraz ratusz z XVIII stulecia. Nie lada gratką dla miłośników historii będzie wizyta w Muzeum Rewolucji Kubańskiej oraz zwiedzanie zamku de la Real, znanego niegdyś jako siedziba kubańskiego gubernatora. Dla tych, którzy chcą w Hawanie odpocząć od codziennych problemów, nie lada gratką stanie się Malecon – nadmorska promenada, idealna na spacery w pięknej scenerii.

Wczasy na Kubie mogą się dla każdego z nas okazać ciekawym doświadczeniem oraz jedyną w swoim rodzaju lekcją historii. Ta wyspa zachwyca, a czekające na jej terenie miejscowości każdego z nas zaskoczą swoim pięknem oraz różnorodnością.

A jeżeli zdecydujesz się na wakacje w Polsce, proponujemy zapoznać się z atrakcjami na ejastrzebie.pl.