15 kwietnia 2024

Wietnam dla ciekawych – wyspa Phu Quoc

Wietnam to kraj wymarzony dla tych, którzy kochają egzotyczne podróże i chcą spędzić wczasy w rajskiej scenerii. Gdzie warto się wybrać? Jednym z tych miejsc, którym znane biura podróży coraz chętniej poświęcają swój czas, jest wyspa Phu Quoc. Na czym polega jej fenomen?

W jaki sposób można spędzić czas na terenie wyspy Phu Quoc?

Wyspa Phu Quoc to największa wyspa, jaką może się pochwalić Wietnam. Otoczona wodami Zatoki Tajlandzkiej, jest jednym z najlepszych miejsc na wczasy w tej części Azji. Kto wybierze się na jej teren, ten żałować nie będzie.

Jakie atrakcje czekają na tej wyspie

Lista atrakcji, jakimi może się pochwalić wyspa Phu Quoc, jest dość długa – część z nich została już wymieniona i opisana na blogu https://www.hotelinfo.pl/. Miejscem, które na tej wyspie koniecznie trzeba zwiedzić, jest buddyjska pagoda Ho Quoc, wzniesiona w 2012 roku. Choć jest to miejskie o bardzo krótkiej historii, zachwyca zarówno swą formą, jak i przyjazną atmosferą. W trakcie wycieczki po wyspie warto przejechać się najdłuższą kolejką linową na świecie, z której można podziwiać ogromną ilość niewielkich wysp należących do archipelagu An Thoi. Dla tych, którzy wolą bardziej kameralne atrakcje, nie lada gratką będą wycieczki po terenie Parku Narodowego Phu Quoc. Kto lubi wędrówki po dżungli i aktywny wypoczynek na łonie natury, ten z pewnością doceni to miejsce. A co z amatorami plażowania, dla których wczasy w Wietnamie mają stać się przede wszystkim okazją do spędzenia czasu na dobrej zabawie? Dla takich osób nie lada gratką będzie Sao Beach – piękna plaża, kusząca jasnym piaskiem i wspaniałymi widokami.

Phu Quoc ma się czym pochwalić, a wycieczki po jej terenie każdemu z nas sprawią wiele radości. Dla tych, którym marzą się egzotyczne podróże i udane wczasy w Wietnamie, ten skrawek świata stanie się idealnym miejscem wypoczynku.