27 maja 2024

Filipiny – miejsce rajskie i zaskakujące

Filipiny, znane również, to państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej na Oceanie Spokojnym. Jest to archipelag 7107 wysp sklasyfikowanych w trzech grupach: wyspa Luzon, grupa Bisayas i wyspa Mindanao.

Na filipińskich wyspach panuje klimat tropikalny, który sprawia, że są one podatne na tajfuny, powodzie wulkaniczne i trzęsienia ziemi. Ten stan, w połączeniu z faktem, że są oddalone od jakiegokolwiek punktu, sprawia, że są dość niezbadane i bardzo rajskie.

Jedną z ciekawostek jest to, że nazwa Filipiny pochodzi od Felipinas narzuconej przez hiszpańskich kolonizatorów na cześć Filipa II Hiszpańskiego, którą to nazwę utrzymuje do dziś, mimo że w ciągu swojej historii była kilkakrotnie zmieniana.

Co można zobaczyć na Filipinach?

Filipiny oferują wiele atrakcji dla odwiedzających, wiele przygód w swojej rozległej przyrodzie, unikalną faunę i florę, rajskie krajobrazy i dużo spokoju.

Wyspa Palawan

Stolicą Palawanu jest Puerto Princesa i choć posiada główny port to nie ma plaży. Znajduje się w zachodniej części kraju. Jest to ulubione miejsce wypoczynku dla mieszkańców ze względu na różnorodność oferowanych rozrywek. Dostępny jest tu island hopping, czyli pływanie z wyspy na wyspę, a cały dzień można poświęcić na zwiedzanie bezludnych wysp na wschodzie. Możesz również odwiedzić El Nido, nadmorskie miasto położone na północny zachód od Palawanu, gdzie możesz uprawiać snorkeling i cieszyć się plażą, a także podziwiać krystalicznie czyste wody i piękne krajobrazy otoczone górami. Kompleksowe informacje o wyspie Palawan tutaj.

Wyspa Coron

Położona na północ od wyspy Palawan, jest to idealna wyspa dla miłośników nurkowania, na którą można dostać się tylko samolotem. Posiada niesamowite gatunki ryb i koralowców, a czasem można tu dostrzec nawet rekiny wielorybie.

Wyspa Cebu

Cebu jest najważniejszym ośrodkiem gospodarczym Filipin. Posiada port, międzynarodowe lotnisko, piękne plaże i kurorty. W stolicy Cebu City można odwiedzić Krzyż Magellana i Fort San Pedro, zbudowany w celu obrony przed atakami muzułmanów i Europejczyków. Możesz też przespacerować się po Columbus Street, dużym rynku, na którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Wyspa Mactan jest połączona z Cebu dwoma mostami. Można tu znaleźć wiele atrakcji turystycznych, takich jak nurkowanie, sporty wodne i długie plaże.

Wyspa Mindoro

Położona na południe od Manili wyspa Mindoro dzieli się na dwie części: Wschodnie Mindoro i Zachodnie Mindoro. Na White Beach, około sześciu kilometrów na zachód od Puerto Galera, znajdziesz zakwaterowanie, restauracje, karaoke i wiele innych. Wieczorami w restauracjach na plaży odbywają się pokazy ognia,