27 maja 2024

Kubańskie atrakcje pod lupą – Hawana

To piękne miasto koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie pobytu na Kubie. Stolica wyspy, a zarazem jedno z najpiękniejszych miast kolonialnych, ma się czym pochwalić. Hawana jest bardzo popularna wśród turystów, a wycieczki chętnie zaglądają na jej teren. Co można zobaczyć w tym mieście?

Z dziejów miasta

Hawana założona została w początkach XVI wieku przez przybyszów z odległej Hiszpanii. To oni nad wodami Zatoki Meksykańskiej stworzyli miasto, które obecnie jest stolica niepodległej Kuby. W swych dziejach Hawana była nie tylko ważnym ośrodkiem politycznym i administracyjnym, ale mającym ogromne znaczenie miastem portowym. Od początków XX wieku ważną rolę w tutejszej gospodarce odgrywa również turystyka (o historii turystycznej Hawany i kubańskich miejscowości przeczytamy również na www.infopodroze.pl), a ciekawych zabytków i imponujących budowli w tym mieście nie brakuje.

Zabytki Hawany

Hawana to miasto, w którym Kuba pięknie prezentuje zarówno swój kolonialny charakter, jak i własną tradycję i kulturę. Spacer po mieście to szansa na ujrzenie wielu wspaniałych zabytków, obok których trudno przejść obojętnie. Wyróżnia się plac z piękną, barokową katedrą, zachwyca miejski ratusz oraz nadmorska promenada. W Hawanie można też zobaczyć dwa zamki z XVI wieku, które wzniesione zostały jeszcze przez gości z Hiszpanii. Dziś są one wyjątkowymi atrakcjami i cennymi zabytkami. Goszcząc w stolicy Kuby warto też odwiedzić Muzeum Rewolucji Kubańskiej oraz te miejsca, w których chętnie gościł Hemingway. Był on jedną z pierwszych osób, które oczarowane klimatem Hawany, postanowiły spędzić tu więcej czasu.

Ze względu na swój wyjątkowy urok, Hawana już dawno stała się jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych na wyspie. Tu Kuba pokazuje swe wyjątkowo piękne oblicze, a niezwykła atmosfera miasta ma swój niewątpliwy czar.