24 lipca 2024

Kolonialne skarby Kuby – poznajmy bliżej Trinidad

Jakimi atrakcjami może oczarować miłośników egzotycznych Kuba? Ta gorąca wyspa to idealne miejsce na wczasy dla tych, którzy cenią sobie miejscowości o kolonialnym charakterze. Wśród wielu miast, którymi znane biura podróży organizujące wczasy na Kubie zainteresowały się już dawno, miejsce bardzo ważne zajmuje Trinidad. Co warto wiedzieć na temat tej miejscowości?

Jakie atrakcje czekają na gości w Trinidadzie?

Trinidad to jedna z najstarszych osad na Kubie, a jednocześnie – bardzo ośrodek związany z uprawą trzciny cukrowej. Tutejsza zabudowa ma wyjątkowy charakter, dzięki czemu miłośnicy historycznych miejscowści poczują się tu doskonale. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?
Trinidad, ośrodek miejski wpisany na listę UNESCO, jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych, jakimi może się pochwalić Kuba. Oczywiście tutaj warto dodać, że w Polsce także znajdziemy zabytki UNESCO – warto odwiedzić chociażby stronę www.po24.pl i zobaczyć jakie ciekawe miejsca turystyczne znajdują się w Poznaniu i okolicy. Biura podróży podkreślają, iż w tym mieście czekają na turystów cenne perełki dawnej architektury kolonialnej. To okazałe pałace oraz rezydencje, które przypominają o roli, jaką miasto to odgrywa w dziejach kubańskiej gospodarki.

Muzealne placówki

Trinidad może się też pochwalić wieloma ciekawymi placówkami muzealnymi, którym z pewnością warto poświecić swój czas. W czasie wycieczki warto zajrzeć do muzeum historycznego, warto też odwiedzić wystawę, której głównym tematem są kolonialne meble o wielkiej wartości artystycznej i historycznej. Wielką atrakcją jest tu również muzeum, które skupia się na kolonialnej architekturze. Królewskie więzienie, ruiny kościoła – oto kolejne atrakcje, które mogą się okazać ciekawymi punktami w programie wycieczki po tym mieście. Warto też pamiętać o licznych festynach i koncertach, dzięki którym wczasy spędzane w tej części Kuby staną się jeszcze ciekawszym doświadczeniem.