27 maja 2024
london

Londyn jako miasto, które warto pozwiedzać

Londyn jest miastem położonym w południowej Anglii nad rzeką Tamizą. Jeśli chodzi o wielkość Londyn jest jednym z największych na świecie aglomeracji miejskich. Liczy ona sobie nawet dwanaście i pół miliona mieszkańców , co musi najdobitniej świadczyć o jego ogromie.

Jest to miejsce, w którym odnajdzie się każdy. Przyjeżdżają tutaj ludzie z wielu krajów świata. Ich celem jest znalezienie pracy lub też zwiedzanie najważniejszych zabytków, w którym tak starym i ważnym miejscu na pewno nie może zabraknąć. Z racji ogromnego rozmiaru trzeba być przygotowanym na to, że dokładne zwiedzenie miasta może nam zająć nawet kilka dni. Warto więc przeznaczyć na urlop w Londynie nieco więcej czasu niż pierwotnie zakładaliśmy. Istnieje wiele powodów by zdecydować się zwiedzić stolicę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

Jest to miejsce, zlepku wielu kultur. Można tutaj spotkać zarówno imigrantów z Jamajki, Pakistanu czy też Indii. Oni tworzą własne dzielnice, w których można zapoznać się z tymi orientalnymi kulturami. Londyn to znakomite miejsce na rozrywkę. Tutaj znajduje się ponad trzy i pół tysiąca pubów, sześć tysięcy restauracji i ponad czterdzieści tysięcy sklepów. Mnogość restauracji daje szansę poznania wielu kuchni charakterystycznych dla różnych kierunków świata. By spędzić miłe dni w Londynie trzeba zadać o noclegi. One w tym wielkim mieście są bardzo zróżnicowane. Londyn podzielony jest na różne strefy.

W najdroższej strefie mogą one kosztować nawet osiemdziesiąt funtów za dzień. Jeżeli zamierzamy zatrzymać się w tym miejscu dłużej niż tydzień najrozsądniej jest rozejrzeć się za noclegami w strefie drugiej i trzeciej. Tutaj ceny oscylują w granicach od trzydziestu do pięćdziesięciu funtów za rok. Wśród turystów najbardziej popularnymi typami noclegów są noclegi Bed and Breakfast. Usługa ta polega na gwarancji otrzymania angielskiego śniadania. Noclegi bardzo łatwo zarezerwować choćby nawet za pośrednictwem internetu. Nie brakuje stron zajmujących się tego rodzaju usługami.

A w Polsce możesz sprawdzić przepiękny Poznań, klikając https://www.po24.pl/co-warto-zwiedzic-w-poznaniu/.