24 lipca 2024

Kierunek – Dominikana. Co warto wiedzieć?

Marzą ci się egzotyczne wakacje? Chcesz nacieszyć się słońcem i dobrą zabawą? Jeśli tak, bardzo dobrym kierunkiem podróży na zimowy urlop może być Dominikana. Biura podróży nie bez powodu tak chętnie organizują wyjazdy na jej teren. Jakie atrakcje czekają tu na szczególne wyróżnienie? Jak przygotować się do takiej wycieczki?

Dominikana i jej miejsce ma mapie świata


Dominikana to republika leżąca na wyspie Hispaniola – jednej z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp na Morzu Karaibskim. Stolicą Republiki Dominikany jest Santo Domingo, będące jednocześnie jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na wyspie. Dominikana może się pochwalić wszystkimi tymi cechami, którymi Karaiby podbiły serca turystów. Białe, piaszczyste plaże, palmy i morze, a do tego coraz lepsze warunki pobytu – oto czynniki, które już dawno doceniły znane biura podróży. Efekt? Coraz ciekawsze oferty dla tych, którym marzą się niezapomniane wczasy na Karaibach.

Co warto zobaczyć? Oto atrakcje, dzięki którym Dominikana oczaruje każdego


Dominikana to Punta Cana, czyli jedno z najpopularniejszych miejsc na egzotyczny urlop. Czekają tu i komfortowo urządzone hotele, i piękne plaże, na których szybko można zapomnieć o codziennych problemach i szarej rzeczywistości. Plaża Bavaro zasługuje tu na szczególne wyróżnienie, jej też najwięcej uwagi poświęcają goście. Drugim punktem, który przyciąga dobrze rozwiniętą infrastruktur i malowniczą okolicą, jest Puerto Plata. Ten kurort polecany jest osobom lubiącym spokojniejsze miejscowości, a jednocześnie ceniących dobre zagospodarowanie. Innym kurortem, któremu warto się uważniej przyjrzeć, jest La Romana. Czekają tu piękne plaże oraz wiele ciekawych ofert dla tych turystów, którzy wolą organizować sobie wypoczynek samodzielnie.
Gdzie jeszcze warto się wybrać? Kusi rybackie miasteczko Bayahibe oraz Wyspa Saona – największa przybrzeżna wyspa Dominikany, której wizytówką stały się piaszczyste plaże i palmy. Dla tych, którzy chcą podglądać wieloryby, ważnym punktem w programie wycieczki po Dominikanie będzie zatoka Samana. Od grudnia do marca właśnie w jej wodach wieloryby łączą się w pary i płodzą potomstwo.
Kto chce lepiej poznać Dominikanę, ten w trakcie wycieczki po jej terenie koniecznie powinien zatrzymać się w Santo Domingo. To miasto znane jest doskonale za sprawą Krzysztofa Kolumb, który dotarł tu w czasie swoich wypraw i z tego miejsca rozpoczął dalsze poznawanie Ameryki. Współczesne Santo Domingo jest miastem zadziwiającym licznymi kontrastami. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Uwagę przyciąga Pierwsza Katedra w Ameryce, kuszą też ruiny Monesterio de San Francisco oraz tętniąca życiem Calle El Conde – ulica, przy której skupia się życie miasta.

Dominikana to kraj wyjątkowy, a wczasy na jego terenie mogą się dla wielu z nas okazać świetnym pomysłem na ucieczkę przed polską zimą. A że biura podróży chętnie oferują wczasy na Karaibach, każdy z nas znajdzie dla siebie ciekawą propozycję na egzotyczny urlop.