24 lipca 2024

Kubańskie atrakcje: Sancti Spiritus

Gdzie warto zatrzymać się na dłużej w czasie wycieczki po tej wyspie? W jakich miejscowościach Kuba może zaskoczyć swym niezwykłym bogactwem oraz niezwykłymi atrakcjami? Wśród wielu miejscowości godnych polecenia turystom odwiedzającym gorącą wyspę, ważne miejsce zajmuje miasto Sancti Spiritus. To jedna z tych miejscowości, które mogą się pochwalić wyjątkową atmosferą i ciekawą zabudową. Założone przez konkwistadorów, dziś należy do miejscowości coraz chętniej odwiedzanych przez turystów. Wycieczki do tego miasta coraz chętniej też oferują biura podróży, dla których Kuba stała się w ostatnim czasie popularnym i dochodowym kierunkiem. Czym przyciąga Sancti Spiritus?

To miasto pełne kontrastów. Z nową, mało atrakcyjną dzielnicą przemysłową kontrastuje dzielnica historyczna, na terenie której czekają na zwiedzających najważniejsze atrakcje turystyczne. Jednym z symboli miasta jest most Yayabo, który swą charakterystyczną konstrukcją skutecznie przyciąga uwagę turystów. Godnym zwiedzenia zabytkiem jest też świątynia, która powstała tu już w latach 20. XVI wieku. Swój obecny wygląd zyskała ona jednak w wieku XVIII, kiedy to niezbędna stała się jej odbudowa wskutek dokonanych przez piratów zniszczeń. Na terenie miasta wielką atrakcja jest też Muzeum Niewolnictwa, którego zwiedzenie może się okazać wspaniałą lekcją historii. W placówce tej prezentowane są pamiątki związane z niewolnikami oraz dokumenty, dzięki którym każdy może szybko przekonać się o tym, jak trudne było ich życie. Praca na pobliskich plantacjach trzciny nigdy nie należała do łatwych, jednak to one przynosiły miejscowej ludności najwięcej dochodów. Do dziś takie plantacje można ujrzeć w okolicy miasta.

Sancti Spiritus może też przyciągnąć turystów nieco inną atrakcja. Jest nią sztuczny zalew, który został utworzony w pobliżu miasta. To największy tego typu zbiornik na całej Kubie, który szybko stał się miejscem niezwykle popularnym wśród wędkarzy. To oni najchętniej spędzają czas nad jego brzegami. Zbiornik ten jest również chętnie odwiedzany przez ornitologów, gdyż panujące tu warunki sprzyjają pojawianiu się tu ptactwa wodnego.